Co to jest tensometr?

Naszą firmę tworzą jedni z najlepszych specjalistów od tensometrów w kraju. Od lat zajmujemy się kompleksową dystrybucją urządzeń od hiszpańskiego potentata Sensocar oraz innych czołowych producentów. Jeśli zastanawiacie się Państwo, co to jest tensometr, śpieszymy z odpowiedzią.

Większość wag domowych i przemysłowych ma konstrukcję, w której można wyróżnić dwa kluczowe komponenty - miernik oraz właśnie tensometr. Drugi z wymienionych elementów jest znany również pod nazwą czujnika tensometrycznego. Bardzo często można spotykać go również w układach automatyki, a ogólnie rzecz biorąc, wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba dokonania pomiarów wagowych. Obecnie największą popularnością, zarówno przy pomiarach użytkowych, jak i laboratoryjnych cieszą się tensometry oporowe, będące głównym podzespołem gotowego tensometru wagowego. Jest to rozwiązanie, które oferuje dużą czułość i dokładność przy zachowaniu odporności na drgania oraz wstrząsy. Sprawdza się przy wysokich temperaturach i ciśnieniach, ponadto może pracować na powierzchniach zakrzywionych. Sama zasada działania nie należy do najbardziej skomplikowanych i bazuje na właściwości fizycznej metalowego drutu. Wraz ze zmianą jego długości zmienia się rezystencja oporowa, a sam pomiar jest stabilny oraz bardzo dokładny.

Tensometry w ofercie firmy Zinner

W ofercie sklepu Zinner znajdziecie Państwo najwyższej jakości gotowe tensometry w formie czujników belkowych, zginanych, ścinanych, rozciąganych, ściskanych lub typu S, które wykonane zostały z materiałów gwarantujących najwyższe parametry techniczne niezależnie od warunków. Mnogość dostępnych modeli to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby naszych klientów. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji z personelem!

ZAUFALI NAM

Demo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo image Demo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo image